Click here for English

Bağlarımızın tamamı Kırklareli’ndedir. Toplam bağ alanımız yaklaşık 130 hektardır. Bağlar Frenk usulü sık şekilde dikilmiştir. Hektar başına 6.666 veya 5.000 asma mevcuttur. Deneme olarak diktiğimiz 10.000 asma/hektar bağlarımız da mevcuttur. Sık dikimin amacı; kaliteyi arttırmak ve kök derinliğini mümkün olduğu kadar dibe götürerek ‘teruar'ı yansıtmaktır. Bağlarımız jeolojik olarak Istranca Masifi’nin bir parçasıdır. Bağların toprağı, taşı ve kumu bu Masif’ten gelmektedir. Kuzeyden Güneye bağları sıralarsak;Akören bağları:
Yaklaşık 400 metre rakım. Pinot Noir, Chardonnay, Kalecik Karası ve Narince. Pinot Noir, Kalecik Karası ve Chardonnay toprağı 65 milyon yaşında bol fosilli kireç taşı ve smektit kil. Narince bağı toprağı kum ve parçalanmış granit, 350 milyon yaşında.
İslambeyli bağları: Yaklaşık 380 metre rakım. Cabernet Franc ve Chardonnay. Chardonnay toprağı smektit kil ve kireç. Cabernet Franc toprağı kum, kuvars çakılları ve mavi kil.
Poyralı-Parpara bağları: 300 metre rakım. Pinot Noir, Chardonnay ve Sauvignon Blanc. Toprak yapısı kireç, smektit kil, kum ve kuvarz çakılları.
Poyralı-Düzdağ bağları: 300 metre rakım. Pinot Noir, Chardonnay . Toprak yapısı kireç, smektit kil, kum ve kuvarz çakılları.
Poyralı-Kartalkaya bağları: 300 metre rakım. Riesling ve Chardonnay. Toprak yapısı kum, silt ve bol fosilli kireçtaşı.
Poyralı-Camtepe bağları: 280 metre  rakım. Merlot, Papaskarası, Cabernet Sauvignon ve Cabernet Franc. Toprak yapısı kuvarz taşı,smektit kil ve tebeşirleşmiş kireç.
Poyralı-Dikalan bağları: 280 metre rakım. Cabernet Sauvignon, Merlot, Papaskarası, Narince, Chardonnay, Alvarinho. Toprak yapısı  kuvarz taşı, smektit kil ve tebeşirleşmiş kireç, bol balık fosilli.


Poyralı-Karadere bağları: 300 metre rakım. Papaskarası, Merlot, Sauvignon Blanc. Toprak yapısı kuvarz taşı smektit kil ve tebeşirleşmiş kireç.


Soğucak-Kurtçatağı bağları: 280 metre, Papaskarası, Cabernet Sauvignon, Mavrud, Merlot, Cabernet Franc ve Sauvignon Blanc.Toprak yapısı kuvarz taşı smektit kil ve tebeşirleşmiş kireç.
Tozaklı bağları: Rakım 250 metre. Alvarinho, Sauvignon Blanc, Cabernet Franc, Kadarka. Toprak yapısı Kuvarz çakılları ve terra rossa kil.
Sütlüce bağları: Rakım 180 metre. Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot, Xinomavro ve Assyrtiko. Toprak yapısı kuvarz çakılları ve terra rossa killeri.


Akçaköy bağı: Rakım 115 metre. Cabernet Sauvignon,  Cabernet Franc. Toprak gölsel kökenli kireçtaşı ve silt.
Küçükkarıştıran bağı: 110 metre. Merlot. Kuvarz kumları, kil ve gölsel kökenli kireç.


Bağlarımızda kullanılan Amerikan anaçları şunlardır:
Erkenci ve kaliteli anaçlar: 3309C, Gravesac, Fercal, 161-49C
Ortancı ve kaliteli anaçlar: SO4, 420A
Geçci anaçlar: 110R, 140 Ru, 1103 P

 

sayfa başına dön